БЕЗКОШТОВНА доставка по місту при замовленні від 10 000 грн!
 • (093) 170-14-17
 • (093) 170-86-45
 • (050) 446-55-15
 • (098) 864-80-44
 • (095) 050-10-92
 • (067) 533-43-99
 • (067) 88-790-88
 • (099) 49-175-29
 • Відділ по роботі з юридичними особами:
 • (050) 447-86-05
 • (067) 533-27-88
 • Відділ логістики:
 • (067) 621-92-38
 • (095) 389-46-45
 • Постачальникам і партнерам:
 • (050) 564-50-50
 • (067) 634-64-60
 • Бухгалтерія:
 • (095) 389-25-45
 • HR-відділ:
 • (050) 424-10-92

8.00 - 21.00
(без вихідних)
Київ
Замовити розрахунок
Київ
Каталог товарів
Київ
0 Товарів:
0 грн.
Корзина
0 compare Порівняння
0 wishlist Обране

Яку вагу витримує гіпсокартон?

Попит на гіпсокартонні конструкції не зменшується з роками. Вони відрізняються: доступним ціновим діапазоном, простотою в установці, відмінними експлуатаційними характеристиками.

Однак у багатьох покупців нерідко виникає питання: чи витримають змонтовані стіни або перегородки весь тягар накопичених цінностей. Книги, полиці, настінні шафки, а також широкодіапазонні телевізори зі стереосистемами. 

Яку вагу можна повісити на гіпсокартонну стіну та який спосіб монтажу для цього знадобиться, дізнаємося далі.  

Максимальна вага, яку витримує гіпсокартон

Гіпсокартонна плита є будівельним матеріалом, що складається з декількох шарів паперу/картону із сердечником з гіпсового тіста з різними наповнювачами. Застосовуватись він може для зведення систем стін та стель.

При цьому кожен випущений лист йде одразу перевірений заводом-виробником та відповідає певному набору вимог будівельних регламентів. Залежно від об'ємної ваги, сил зчеплення частинок у складі та товщини виробів – механічна міцність ГКЛ становить приблизно такі показники:

Тут, 1 МПа (згідно з міжнародною системою одиниць) – вказує на несучу здатність матеріалу, при якій кожен його см² витримує статичне навантаження в 10 кг.

Багато виробників поряд з іншими технічними характеристиками пишуть й про те, яку вагу здатна витримати перегородка з гіпсокартону в залежності від типу каркаса, що використовується і категорії сировини.

В чому сила матеріалу?

Хоча матеріал з гіпсу і легкий, він все ж таки має достатню міцність й стійкість до механічних впливів. Щільність його листів досягає позначок 650-850 кг/м³ – залежно від типу. Особливо твердим матеріал не назвеш, проте гіпсова основа таки здатна витримувати певні тяжкості.

До інших переваг сировини варто віднести:

Основним мінусом є крихкість матеріалу. Тому його потрібно дуже обережно транспортувати, зберігати та встановлювати.

Що можна вішати на гіпсокартон?

Почнемо з того, що необхідно відразу вирішити: де висітиме телевізійна панель, шафи, картини тощо. Адже в такому випадку простіше заздалегідь облаштувати спеціальні ніші або зміцнити перегородку з гіпсокартону в тих місцях, де за задумом будуть потрібні об'єкти.

В принципі, на систему з ГКЛ можна безпечно кріпити навіть найважчі елементи. Просто при цьому може використовуватися одношарова або багатошарова концепція роботи. Пристрій останнього типу буде міцнішим, габаритнішим і надійнішим у плані витримки особливо важкої маси.

Предмети вагою 3-5 кілограмів

Закріплення речей з незначною масою варто розпочати із застосування правильного кріпильного пристрою. Для таких цілей підійдуть стандартні шурупи або саморізи, які не потребують попереднього просвердлювання отворів.

На подібні кріплення сміливо можна навішувати:

Предмети від 6 до 15 кілограмів

Трохи більше навантаження – витримає той самий звичайний ГКЛ 12,5 мм товщиною зі шнековим дюбелем. У цьому випадку, без побоювання можна повісити:

Навантаження 10 – 25 кілограмів

Меблі середнього розміру та обладнання, маса яких перевищує 10 кг, краще приєднувати дюбелем у формі метелика. Якщо корпус виконувався в один шар, він витримає:

А от якщо каркас складається з двох шарів, то такий «метелик» спокійно утримає вироби до 25 кілограмів:

Кріплення особливо важких предметів

Підвищеної уваги вимагає монтаж важких та дорогих елементів. Це великогабаритні плоскі телевізори, стелажі під книги та речі, меблі для кухні чи санвузла, велосипеди та багато іншого.

Такі плитки варто встановлювати на закладні (анкерні болти) або використовувати призначені для цього кріпильні пристрої. До них відносяться посилені рами та траверси, які компенсуватимуть надмірне перевантаження системи.

Кріплення для предметів різної ваги

Якщо із встановленням стандартних деталей проблем не виникне, то зведення складної конструкції під важку вагу – краще довірити фахівцям.

Якщо ви все ж таки зважитеся на проведення самостійної роботи, то важливо пам'ятати що обраний фіксатор повинен одночасно прошити сам гіпсокартонний лист і металевий профіль решетування. Тоді маса перерозподілиться з крихкого листа на несучий каркас.

Роботи починаються з розмітки майбутнього розташування тримача. Потім висвердлюється отвір діаметром 8 або 10 мм. Далі в нього вставляється дюбель і зубці притискаються до листа. Гвинт притискується зсередини. Наприкінці розміщуються меблі чи обладнання.

Заставні ж деталі, рами або траверси ставляться поки ГКЛ ще не прикріплено. Вони кріпляться між стійками, що утворюють корпус стіни.

Як правильно розрахувати навантаження?

Допустимий показник навантаження на гіпсокартон становить 15 кг – для листів товщиною від 8 до 9,5 мм, та 18 кг – для плит від 12 до 16 мм. Крім нього, необхідно врахувати зусилля, на які розраховані дюбелі. Зазвичай саморозкривні елементи витримують до 30 кг вантажу.

Точний попередній розрахунок повинен включати:

 1. масу полиць чи шаф разом із вмістом;

 2. визначення кількості точок кріплення.

Далі, загальну вагу ділимо на кількість точок. Якщо на кожен фіксатор припадає близько 10 кг навантаження, то проблем з тим як повісити важкий предмет на гіпсокартон – не виникне.

Залиште свій коментар про яку вагу витримує гіпсокартон?

Залишити коментар
Каталог Контакти Telegram Viber
Вгору