БЕЗКОШТОВНА доставка по місту при замовленні від 10 000 грн!
 • (093) 170-14-17
 • (093) 170-86-45
 • (050) 446-55-15
 • (098) 864-80-44
 • (095) 050-10-92
 • (067) 533-43-99
 • (067) 88-790-88
 • (099) 49-175-29
 • Відділ по роботі з юридичними особами:
 • (067) 533-27-88
 • (050) 447-86-05
 • Відділ логістики:
 • (095) 389-46-45
 • (067) 621-92-38
 • Постачальникам і партнерам:
 • (067) 634-64-60
 • (050) 564-50-50
 • Бухгалтерія:
 • (095) 389-25-45
 • HR-відділ:
 • (050) 424-10-92

8.00 - 21.00
(без вихідних)
Київ
Замовити розрахунок
Київ
Каталог товарів
Київ
0 Товарів:
0 грн.
Корзина
0 compare Порівняння
0 wishlist Обране

Гіпсокартонні конструкції у ванній кімнаті – що потрібно знати?

Коли справа доходить до ремонту, то найчастіше проблеми виникають саме з вирівнюванням поверхонь. Якщо у більшості стандартних кімнат складнощів з вибором матеріалу не виникає, то у випадку з ванною – все інакше.

У приміщенні з підвищеним рівнем вологості дуже важливо, щоб вихідна сировина мала вологостійкі властивості. А також чудово переносила різкі перепади температури.

При цьому, далеко не всі знають, що хорошим варіантом для вирівнювання стін і стель у санітарному вузлі є гіпсокартон. З його допомогою можна швидко та якісно виконати роботи. Крім того, для цього не знадобиться багато грошей, адже листи відрізняються доступною ціновою політикою.

Який гіпсокартон підходить для ванної?

Гіпсокартон у ванній беруть не класичного різновиду, а вологостійкий. Стандартні листи виконуються з щільних картонних основ, між якими розташовують осердя з гіпсу. У випадку зі стійким до води типом – до складу гіпсу додатково вводять спеціальні речовини (гідрофобні добавки), які надалі значно знижуватимуть рівень водопоглинання матеріалу.

Відрізнити потрібний тип можна на вигляд. Вологостійка версія має характерний зелений або синій (блакитний) колір листа. Краї таких плит, як правило, завальцьовані лицьовим шаром картону. І мають трохи меншу товщину, ніж сам лист – для якісного стикування.

Види вологостійкого ГКЛ

Сьогодні на ринку можна знайти різні версії даного будматеріалу. Гіпсокартон у ванній кімнаті буває:

Маркування ГКЛВ – це стандартний варіант. Існує також ГКЛВВ – особливий вологостійкий та вогнетривкий вид. У нього вводять спеціальні армувальні компоненти. Такий будматеріал здатний чинити опір ще й полум'ю (приблизно 20-30 хвилин). Беруть його для споруд у місцях із дуже високими температурами, наприклад, у сауні.

Переваги гіпсокартону у кімнаті для банних процедур

Тепер варто поговорити про основні переваги ванна гіпсокартон. До його переваг входять:

 1. Хороша вологостійкість. Виступає головним плюсом виробу. ГКЛВ стане надійною перепоною для водяної пари та не зруйнується у періоди тривалої експлуатації у водонасичених кімнатах.

 2. Пожежна безпека. Мінеральна серцевина передбачає велику межу вогнестійкості. Тому гіпсокартон підійде для встановлення у житлових будинках та мінімізує поширення пожеж.

 3. Екологічність. Сам собою гіпс – це стовідсотковий натуральний матеріал. Він вважається абсолютно безпечним як для людей, так і навколишнього середовища.

 4. Простота монтажу. Невелика вага плит і легка обробка роблять основу однією із найпривабливіших видів для обробки. Крім того, розміри листів випускаються у стандартних параметрах, що зручно при розрахунку та безпосередньому встановленні.

 5. Універсальність. Гіпсова основа виступає ідеальною базою під більшість оздоблювальних матеріалів – шпалери, плитку, фарбування тощо. Обшивка ГКЛ дає додаткову можливість сховати непривабливі елементи інтер'єру: труби, проводку та інше.

Технологія монтажу 

Гіпсокартон вологостійкий у ванній при правильному встановленні прослужить не один десяток років. Однак досягти такого результату можливо за допомогою чіткого дотримання технології ремонтних робіт, і, звичайно ж, високих вихідних показників самого ГКЛВ.

Готуючи майбутній конструктив, необхідно пам'ятати про деталі, які безпосередньо вплинуть на якість та довговічність будови. Це:

Залежно від площини, що обробляється, вирівнювання вологостійкими плитками з гіпсу може виконуватися:

 1. по металевому каркасі;

 2. методом приклеювання на спеціальний склад.

Розглянемо докладніше у яких випадках підійде кожен із методів.

Обшивка стін у ванній гіпсокартоном

Всі елементи інженерних мереж прокладаються до початку процесу. Далі роботи виконуються у такій послідовності:

Безкаркасний спосіб кріплення адгезивом (клеєм) можливий лише у випадку, якщо на стіні немає сильних нерівностей, а перепад – незначний.

Обшивка стелі у ванній гіпсокартоном

Стелі з гіпсокартону у ванні можна зробити навіть своїми руками. Тут заздалегідь проводяться всі електромонтажні роботи. Подальші етапи виконання будуть наступними:

Догляд за поверхнями із гіпсової сировини

Отже, після того, як стіни й стеля оброблені ГКЛ – їх обов'язково ґрунтують складами глибокого проникнення. А всі ділянки примикань у районі раковин, душових кабін, нижніх частин стін – обробляють гідроізоляційною мастикою.

Поради щодо вибору гіпсокартону для ванної та аксесуарів

Вибираючи сировину, потрібно дивитися на її маркування. Вона має чітко відповідати поставленим цілям. Зверніть також увагу на виробника. Всесвітньо відомі бренди відрізняються передовими технологіями виробництва й часто переймаються своєю репутацією.

Перед придбанням, не соромтеся попросити переглянути у постачальника сертифікат або паспорт якості.

Залиште свій коментар про гіпсокартонні конструкції у ванній кімнаті – що потрібно знати?

Залишити коментар

Гідроізоляція ванної кімнати – що важливо знати?

Монтаж гіпсокартону - основні помилки в роботі

Вогнестійкий гіпсокартон: особливості застосування

Гіпсокартон як звукоізоляційний матеріал

Яку вагу витримує гіпсокартон?

Як зберігати гіпсокартон: що варто знати?

Каталог Контакти Telegram Viber
Вгору