БЕЗКОШТОВНА доставка по місту при замовленні від 10 000 грн!
 • (093) 170-14-17
 • (093) 170-86-45
 • (050) 446-55-15
 • (098) 864-80-44
 • (095) 050-10-92
 • (067) 533-43-99
 • (067) 88-790-88
 • (099) 49-175-29
 • Відділ по роботі з юридичними особами:
 • (067) 533-27-88
 • (050) 447-86-05
 • Відділ логістики:
 • (067) 621-92-38
 • (095) 389-46-45
 • Постачальникам і партнерам:
 • (067) 634-64-60
 • (050) 564-50-50
 • Бухгалтерія:
 • (095) 389-25-45
 • HR-відділ:
 • (050) 424-10-92

8.00 - 21.00
(без вихідних)
Київ
Замовити розрахунок
Київ
Каталог товарів
Київ
0 Товарів:
0 грн.
Корзина
0 compare Порівняння
0 wishlist Обране

Гіпсокартон як звукоізоляційний матеріал

У багатоквартирних будинках, що розташовуються в місті, проблема шуму особливо актуальна. На мешканців впливають звуки не лише з вулиці, а й від сусідів. Гучна розмова, гавкіт собаки й навіть звичайна ходьба серед ночі можуть завдати чимало дискомфорту.

Найчастіше стандартних перегородок та товщини несучих конструкцій – недостатньо для того, щоб забезпечити комфортні умови перебування. Застосування багатошарових конструкцій призначене вирішити проблему поширення сторонніх звуків. В цьому випадку знадобиться звукоізоляційний гіпсокартон.

Особливості звукоізоляційного гіпсокартону

Сучасна технологія випуску листів з гіпсу зазнала значних змін, а кількість листів, що випускаються, значно розширилася. Так, на сьогодні, окрім класичного варіанта, ринок пропонує покупцям придбати акустичний гіпсокартон.

Відмінною його рисою стала перфорація (отвори круглої або квадратної форми) без заводської поздовжньої крайки по периметру. Виглядає він при цьому як звичайний лист. Його особливостями є:

 1. Збільшена вага – адже даний представник зазвичай має товстіший шар, ніж простий різновид. Він забезпечує кращу міцність та стійкість до механічних впливів.

 2. Наявність звукопоглинаючого матеріалу між двома шарами гіпсокартону.

 3. Особлива обробка поверхні, що посилює звукоізоляційні властивості.

 4. Можливість встановлення поверх простого ГКЛ. Ця обставина дозволяє заощадити час і гроші на заміні всієї поверхні.

Як правило, на квартири впливає шум від 40 до 50 дБА. Зведення ізолюючої системи із застосуванням спеціалізованих плит може скоротити цей рівень на 15 дБА.

Різновиди акустичного гіпсокартону

Виділяють два основні види:

Наскрізні отвори в плитках є своєрідними резонаторами. Звукові хвилі тут не відбиваються від поверхні, а швидко згасають при попаданні в них.

Переваги використання матеріалу

До незаперечних переваг акустичних виробів варто віднести:

Технічні параметри шумозахисного виробу

Продукція стандартно випускається у різних розмірах довжиною від 1998 до 2448 мм та шириною – від 1188 до 1224 мм, але можуть буди і більші розміри. Вага залежить від габаритів, а густина знаходиться в межах 650-730 кг/м³.

ГКЛА відрізняється між собою не лише габаритами, а й видом перфорації. Вона може бути:

Сама перфорація буває блоковою (розташована блоками по поверхні листа) і суцільною (просічки нанесені рівномірно по всій площині).

Популярні товари будівельного магазину КУБ

Якісний гіпсокартон шумоізоляція якого перевірена практикою знаходиться на онлайн базі будівельних матеріалів КУБ. Тут зібрані товари з актуальними термінами від передових виробників: Knauf, Siniat та інші.

Гіпсокартон звукоізоляційний представлений у різних розмірах та відрізняється вигідною ціновою політикою, в порівнянні з іншими місцями.

Етапи звукоізоляції гіпсокартоном

Технологія монтажу перфорованого продукту практично не відрізняється від роботи з гіпсокартонним звичайним листом. Однак є невеликий нюанс – ГКЛА не піддається подальшій обробці (крім фарбування). А тому фіксація може проводитися прихованим способом: шурупи загвинчуються безпосередньо в отвори.

Установка проводиться так:

 1. Виконується розмітка для облаштування конструкції з металокаркасу.

 2. По розмітці проводиться приклеювання демпферної стрічки, яка буде орієнтиром для укладання напрямних профілів.

 3. Наступним кроком, рекомендовано закрити стіну звукопоглинаючою мембраною.

 4. У внутрішній простір зібраного каркаса вставляється акустичний будматеріал.

 5. Прокладається проводка, виводяться розетки та вимикачі.

 6. Виконується фіксація ГКЛ, а точніше обробляються місця стиків за допомогою еластичної стрічки.

 7. Коли конструктив повністю готовий – проводиться фінішна обробка поверхні.

Важливу роль в роботі займає грамотний демонтаж зовнішніх частин розеток. Для цього прорізи підрозетників оснащуються шайбою із затримуючого звукові вібрації матеріалу (щільним картоном або мінеральною ватою).

Рекомендації від майстрів

Професіонали радять робити обшивку листами одного типу перфорації. Самі отвори при встановленні суміжних плит повинні розташовуватися на одному рівні. При закріпленні шурупами за аналогічною технологією зі звичайним ГКЛ місце кріплення необхідно акуратно зашпаклювати й відшліфувати наждачкою.

Які помилки можуть виникнути при проведенні робіт?

Однією з найвідоміших і найчастіших помилок стає застосування дешевого матеріалу. Часто вживання недорогих товарних позицій просто не дає жодних видимих результатів за рівнем зниження шумів.

Також не допускається економія кількості елементів. Грубою помилкою вважається й застосування пінопласту замість ГКЛА. Перший – призначений для зовнішньої обробки стін з метою збереження тепла в будинку. Роль другого – не пропускати звукові хвилі.

Висновок

Підсумовуючи, можна сказати, що ізоляція стін акустичними плитами з гіпсу – це надійний спосіб покращити умови житла в будинку чи квартирі. З ним ви та ваша родина почуватиметесь комфортніше й затишніше всередині.

Залиште свій коментар про гіпсокартон як звукоізоляційний матеріал

Залишити коментар
Каталог Контакти Telegram Viber
Вгору