БЕЗКОШТОВНА доставка по місту при замовленні від 10 000 грн!
 • (093) 170-14-17
 • (093) 170-86-45
 • (050) 446-55-15
 • (098) 864-80-44
 • (095) 050-10-92
 • (067) 533-43-99
 • (067) 88-790-88
 • (099) 49-175-29
 • Відділ по роботі з юридичними особами:
 • (067) 533-27-88
 • (050) 447-86-05
 • Відділ логістики:
 • (067) 621-92-38
 • (095) 389-46-45
 • Постачальникам і партнерам:
 • (067) 634-64-60
 • (050) 564-50-50
 • Бухгалтерія:
 • (095) 389-25-45
 • HR-відділ:
 • (050) 424-10-92

8.00 - 21.00
(без вихідних)
Київ
Замовити розрахунок
Київ
Каталог товарів
Київ
0 Товарів:
0 грн.
Корзина
0 compare Порівняння
0 wishlist Обране

Стяжка підлоги: етапи заливки своїми руками

Цементна стяжка підлоги необхідна для влаштування основи як у житлових приміщеннях, так і у виробничих будівлях. Її виконують аби додати покриттю належної жорсткості, вирівняти площину та приховати ряд комунікацій. Такий шар додатково захищає підлогу від вологи, зменшує теплові втрати, покращує шумоізоляцію. 

Та чимало господарів перед виконанням робіт задаються питанням: як зробити стяжку підлоги правильно з дотриманням усіх норм. Адже якісно виконана робота заощадить гроші на подальших етапах ремонту. Тож розповімо детальніше про те, як робити стяжку власноруч.

Підготовчі роботи 

Перед тим як зробити стяжку потрібно озброїтися нескладним набором приладів та інструментів: 

В процесі заливки вам також знадобиться:

Та найважливіший матеріал – сама суміш для стяжки. Представлені види стяжок підлоги включають наступні варіанти:

 1. Цементна або бетонна суміш – в основі в'яжуче з цементу чи його поєднання з бетоном у рівних пропорціях. Має невелику вагу та стійкий до механічних навантажень.

 2. Самовирівнювальні суміши – сучасний різновид будматеріалу, що має чудові текучість й пластичні властивості. З ним буде легко працювати навіть людині без досвіду.

 3. Сухі матеріали – розводяться водою, а в якості вирівнюючої основи використовують ДСП або плити з гіпсоволокна. Підійдуть для окремих випадків на кшталт: реставрації старих забудов зі слабкою конструкцією, ремонту в максимально обмежені терміни й так далі. 

Попередня підготовка підлоги під стяжку

Після того, як все необхідне для виконання задачі було зібрано – можна приступити до перших дій. Основи з якими може зіткнутися домовласник, можуть бути 4 типів: ґрунт, стара стяжка підлоги, дерево та бетонна плита.

У першому випадку – головним кроком стане попереднє обстеження ґрунтової основи на щільність. Для цього шар землі проливається водою та ущільнюється вібротрамбовками. Якщо помітна значна усадка – виконують додаткову підсипку інертними матеріалами (піском, щебенем).

Якщо ж заливка стяжки здійснюється на попередній шар аналогічної основи – то найкращим рішенням буде його повне демонтування. В іншому випадку необхідно всі виявлені: тріщини, відколи – розшити за допомогою молотка чи зубила. Далі ці ділянки заливаються спеціальною ремонтною сумішшю й очікують повного висихання.

Дерев'яна площа при обробці потребує особливої уваги. Вона обов'язково проходить попереднє покриття антисептиками. А зверху вистилаються полімерні гідроізоляційні мембрани, котрі захищатимуть ліс від проникнення вологи. 

Залити стяжку на плиту з бетону – зручніше за все. Для її підготовки достатньо: виявити незначні дефекти після монтажу та зачеканити їх ремонтними сполуками. 

Надалі, для всіх варіантів поверхонь проводиться: очищення, мийка та знепилювання. Послідовно влаштовуються гідро- та теплоізоляція, армування стяжки підлоги. Прокладаються комунікаційні труби для «теплої підлоги» чи прихованого опалення.    

Встановлення маяків для стяжки підлоги

Установка маяків під стяжку – це своєрідний процес створення каркаса під заливку. Вони слугують головними орієнтирами для виведення ідеальної поверхні. Їх розміщення починається з позначок на стінах по всьому периметру приміщення. 

Далі, знайшовши найвищу точку площини, можна почати виставлення маяків під стяжку. Цей рівень буде нульовим. Проміжок між маяками становить від 25 до 30 см. Кожний профіль кріпиться на саморізах, котрі монтуються в дюбелі. Регулюючи деталі - можна легко добитися необхідного рівня по котрому буде переміщуватись інструмент для розрівнювання. 

Приготування розчину для стяжки підлоги

Класична стяжка для підлоги готується із суміші цементу та піску у співвідношенні 1:3. Компоненти ретельно перемішуються будівельним міксером до отримання однорідної маси. Потім додається вода і розчин знову змішується. 

Спеціальні готові суміші розбавляються водою відповідно до інструкції на обгортці.  

Стяжка для теплої підлоги на відміну від звичайного покриття – приймає на себе більше температурних та механічних навантажень. Тож у її склад додатково вводять пластифікатор у вигляді бетону, а іноді ще додають – фібру. Розчин для стяжки на теплу підлогу також ретельно вимішується до однорідності й пластичності. 

Як заливати підлогу?

Укладання розчину розпочинається з віддаленої частини кімнати. Він рівномірно розподіляється кельнею між маячками. Свіжонанесений шар проколюють у кількох місцях, щоб випустити повітря.

Перед тим як зробити стяжку під теплу підлогу потрібно виконати ще один важливий крок – простягнути демпферну стрічку по нижньому краю стіни. Ця смужка зі спінених полімерів компенсує розширення стяжки під дією високих температур.

Існує ще й інший спосіб – машинна стяжка підлоги. Тут підготовлена суміш готується й подається за допомогою пневмонагнітача.  

Товщина стяжки

Згідно з будівельними нормами – необхідна товща по бетону складає від 2 см. При помірних механічних впливах – до 8 см, а при значних – 10 см. 

Товщина стяжки теплої підлоги потребує особливої уваги. Фіксованих значень тут немає. Висота стяжки під теплу підлогу розраховується виходячи з діаметра труб та додаванням до отриманого значення ще 4,5 см. В середньому товщина стяжки на теплу підлогу сягає 6-10 см.

Висушування стяжки

На цьому етапі основні заходи зводяться до: запобігання протягів та регулярного зволоження поверхні водою. За таких умов розчин рівномірно просохне без розтріскувань.

Підсумок

Тепер вам відомий весь хід дій та необхідні матеріали для виконання стяжки підлоги своїми руками. Сподіваємося, що надана інформація надихнула вас на плідну роботу і ви успішно завершите задумане оновлення.

 

Залиште свій коментар про стяжка підлоги: етапи заливки своїми руками

Залишити коментар

Як зробити наливну підлогу своїми руками?

Каталог Контакти Telegram Viber
Вгору