БЕЗКОШТОВНА доставка по місту при замовленні від 10 000 грн!
 • (093) 170-14-17
 • (093) 170-86-45
 • (050) 446-55-15
 • (098) 864-80-44
 • (095) 050-10-92
 • (067) 533-43-99
 • (067) 88-790-88
 • (099) 49-175-29
 • Відділ по роботі з юридичними особами:
 • (050) 447-86-05
 • (067) 533-27-88
 • Відділ логістики:
 • (067) 621-92-38
 • (095) 389-46-45
 • Постачальникам і партнерам:
 • (050) 564-50-50
 • (067) 634-64-60
 • Бухгалтерія:
 • (095) 389-25-45
 • HR-відділ:
 • (050) 424-10-92

8.00 - 21.00
(без вихідних)
Київ
Замовити розрахунок
Київ
Каталог товарів
Київ
0 Товарів:
0 грн.
Корзина
0 compare Порівняння
0 wishlist Обране

Яку мінвату вибрати для утеплення даху?

Мінеральна вата – один із найміцніших та найефективніших ізоляційних матеріалів на будівельному ринку. Утеплення даху мінватою не тільки усуває «містки холоду», через які йде тепло, а й подовжує строк служби конструкції. Цей матеріал відрізняється морозостійкістю, не схильний до біологічної корозії, грибка, плісняви чи гниття, а також екологічний і довговічний (термін єксплуатації 50 років).

Які є види мінвати? Яку мінеральну вату вибрати для даху? Як встановлювати мінвату на різні типи покрівель?

Мінеральна вата: оптимальний сучасний вибір для утеплення

Мінеральна вата є популярним вибором для утеплення конструкцій плоских та похилих дахів. Вона відрізняється:

Мінвата для покрівлі працює у різних напрямках – взимку зберігає тепло в будинку, а влітку не дозволяє гарячому повітрю проникати всередину приміщень. За розрахунками фахівців вартість купівлі ізоляційних матеріалів із мінеральної вати окупиться після 2-3 опалювальних сезонів.

Які існують види мінеральної вати

Мінвату випускають двох видів. Основні відмінності полягають у сировині, з якої їх виробляють, а також у самому процесі виробництва.

Виготовляється із суміші кварцового піску та склобою, які розплавляють у печі при температурі 1000–1200°C. Потім рідкий матеріал направляється у формувальні барабани на волокноутворюючий диск, що створює скловолокно. Сформована таким чином вата потрапляє в камеру полімеризації. Там відбувається її затвердіння. Залежно від потреб, вироби можуть покриватися алюмінієвою фольгою або нетканим матеріалом.

Її виробляють із вулканічних гірських порід – базальту, габро, доломіту чи мінерального вапнякового агрегату. В якості сполучної речовини додають синтетичні смоли. Всі інгредієнти піддаються плавленню при більш високій  температурі (1500°C), що значно вище, ніж у скляних волокон. Це одна із суттєвих відмінностей, яка впливає на параметри готового продукту.

Яку мінвату вибрати для утеплення даху?

Для утеплення похилих дахів рекомендується використовувати скляну вату. Вона менш щільна, тому не занадто навантажує обрешітку та кроквяну конструкцію покрівлі. На плоских дахах частіше монтується кам'яна вата – через більшу щільність і компактність цього матеріалу.

Способи утеплення мінеральною ватою

Існує кілька технологій утеплення дахів із використанням мінеральної вати. Вони застосовуються як у нових спорудах, так і при термомодернізації вже існуючих будинків.

 1. Скатні дахи

На кроквах покрівлі горизонтально укладаються смуги гідроізоляційної плівки або мембрани з нахлестом в 15 см. Потім їх проклеюють по швах сполучною стрічкою і кріплять до крокв скобами будівельного степлера. Плівка має стелитися розміткою вгору.

Після цього на гідроізоляцію вертикально монтують дерев'яні контррейки та фіксують цвяхами або саморізами. Між рейками щільно встановлюється скловата (без зазорів). При необхідності рулонний теплоізолятор можна підрізати до потрібного розміру. 

Поверх мінвати укладається внахлест пароізоляційна мембрана. Далі на пароізоляцію встановлюється металева або дерев'яна обрешітка. Вона забезпечить вентиляцію між теплоізоляційним і покрівельним матеріалом.

В індивідуальних житлових будинках горищне приміщення під скатним дахом часто використовується як корисна площа. Тому фахівці також рекомендують утеплити горище мінватою, щоб забезпечити оптимальний комфорт даного простору.

Це рішення особливо популярне у разі покрівлі з листового металу. Вона сама по собі досить «гучна» і не є звукоізоляційним бар'єром. Встановивши вату, можна приглушити шуми від дощових крапель.

       1.2. Плоскі покрівлі

Спочатку дах необхідно підготувати. Він має бути рівним, чистим та сухим. Усі тріщини, виїмки та нерівності потрібно закласти. Після цього обробити поверхню ґрунтовкою глибокого проникнення.

Потім слід укласти пароізоляційну плівку з нахлестом 15 см і проклеїти стики монтажною клейкою стрічкою. Плівка укладається гладкою стороною вгору. Її кріплять до основи покрівлі дюбелями або шурупами.

Далі монтується каркас із металевих профілів чи дерев'яних брусів. Між рейками щільно встановлюється базальтова вата і фіксується зонтичними дюбель-цвяхами з широкими шляпками. Поверх вати укладають гідроізоляційну плівку (мембрану) та закріплюють спеціальними скобами.

Потім виконується монтаж контр-обрешітки з дерев'яних рейок. Це забезпечить вентиляційний зазор «покрівельного пирога». На обрешітку монтується фінішне покриття (руберойд, профнастил і т. д.).

Рекомендації щодо утеплення даху мінеральною ватою

1. При роботі зі скловатою необхідно дотримуватися запобіжних заходів. Вона може викликати подразнення шкіри, слизових оболонок та дихальних шляхів. Тому потрібно одягати окуляри, маску, рукавички, одяг з довгими рукавами та штанинами.

2. Дуже важливо укладати мінеральну вату між рейками каркаса так, щоб не залишалося порожнин або щілин. Утеплювач має щільно прилягати до конструкції даху. Це запобігатиме появі холодових мостів, через які втрачається багато тепла.

3. Скляна мінвата для утеплення горища має бути більш гнучкою. Завдяки цьому її легше буде встановлювати на складних поверхнях і у важкодоступних місцях, наприклад, між кроквами. При виборі вати для тепло- і звукоізоляції горищного приміщення слід звернути увагу на товщину матеріалу і коефіцієнт його теплопровідності (чим нижче цей показник, тим краще).

ВИСНОВОК

Різні типи мінеральної вати – скляна, базальтова – є виробами високої якості з широкими можливостями застосування. Серед популярних виробників мінвати виділяють такі відомі бренди, як: Knauf, IZOVAT, Isover, Sweetondale, TechnoNicol, Konner, Euroizol.

Але це не означає, що на ринку можна знайти лише їхню продукцію. Великою популярністю користуються також торгівельні марки: Novoterm, Izovol, Ursa, DoorHan, TIGOR, DiROCK, ROCKWOOL та ін. Кожен із виробників може похвалитися великим асортиментом.

Залиште свій коментар про яку мінвату вибрати для утеплення даху?

Залишити коментар

Утеплення стелі в приватному будинку

Каталог Контакти Telegram Viber
Вгору