БЕЗКОШТОВНА доставка по місту при замовленні від 10 000 грн!
 • (093) 170-14-17
 • (093) 170-86-45
 • (050) 446-55-15
 • (098) 864-80-44
 • (095) 050-10-92
 • (067) 533-43-99
 • (067) 88-790-88
 • (099) 49-175-29
 • Відділ по роботі з юридичними особами:
 • (067) 533-27-88
 • (050) 447-86-05
 • Відділ логістики:
 • (067) 621-92-38
 • (095) 389-46-45
 • Постачальникам і партнерам:
 • (050) 564-50-50
 • (067) 634-64-60
 • Бухгалтерія:
 • (095) 389-25-45
 • HR-відділ:
 • (050) 424-10-92

8.00 - 21.00
(без вихідних)
Київ
Замовити розрахунок
Київ
Каталог товарів
Київ
0 Товарів:
0 грн.
Корзина
0 compare Порівняння
0 wishlist Обране

Які бувають види гіпсокартону?

Гіпсокартон знаходить широке застосування у багатьох галузях будівництва. Поверхня листів дуже гладка і рівна, тому вони є ідеальною основою для нанесення фінішних декоративних матеріалів. Їх можна покрити різними фарбами та тонкошаровими штукатурками, обклеїти шпалерами, укласти на них облицювальну плитку (особливо у ванній кімнаті та на кухні).

Які види гіпсокартону бувають? Де використовують гіпсокартонні листи? Якими характеристиками та перевагами вони відрізняються?

Будова і властивості гіпсокартону

Плити g-k складаються із спресованого гіпсового сердечника, обклеєного з двох сторін щільним картоном. Завдання картону – взяти на себе розтягуючи напруги, які виникають при вигинанні плити. Найбільшою перевагою гіпсокартонних плит є швидкість укладання та відсутність «мокрих» штукатурних робіт.

Де застосовують гіпсокартон?

ГКЛ використовують при зведенні міжкімнатних перегородок, обшивці стін, установці підвісних стель з додатковим підсвічуванням, незвичайних арочних конструкцій. Окремі його різновиди можна застосовувати в місцях з підвищеною вологістю, а також у якості протипожежного облицювання несучих поверхонь.

Сучасні звукоізоляційні плити дозволяють будувати перегородки, стіни та стелі, які зменшують реверберацію в приміщенні. Це забезпечує акустичний комфорт для людей, що в ньому знаходяться. Гіпсокартонні системи дають необмежені можливості для створення зручного та функціонального простору.

Види гіпсокартону 

Існують різні види гіпсокартонних листів для будівництва елементів конструкцій або оздоблення інтер'єрів. Вони відрізняються не тільки розміром, а й характеристиками, що визначають їх призначення.

       1.1. Звичайний гіпсокартон

Стандартні сірі плити, які використовують у житлових приміщеннях, де відносна вологість повітря не перевищує 70 відсотків. З них можна монтувати площини, а також створювати арки з радіусом не менше 60 см.

       1.2. Вологостійкий гіпсокартон

Має підвищену стійкість до вологи і води. Цю властивість він набуває в результаті просочення гіпсу гідрофобними речовинами. Гідрофобізатори перешкоджають утворенню грибкової плісняви та біокорозії. Такі листи підходять для встановлення у ванних кімнатах і кухнях. Однак, середній рівень вологості протягом доби не повинен перевищувати 85%. Сердечник ВГКЛ покритий картоном зеленого кольору.

     1.3. Вогнестійкий гіпсокартон

Матеріал має високу стійкість до вогню (клас реакції на вогонь A1). Гіпсове ядро плити армоване скловолокном чи целюлозними волокнами. Завдяки своїм властивостям він використовується як вогнезахисний бар'єр скрізь, де потрібне дотримання протипожежних умов експлуатації будівлі. Картон у плит червоний або з червоним маркуванням.

      1.4. Волого-вогнестійкий гіпсокартон

Ці листи гіпсокартону водонепроникні, а також з підвищеною вогнестійкістю. Їх серцевина просочена гідрофобним засобом (антипіреном) та додатково посилена сіткою зі скловолокна. Вони покриті картоном зеленого кольору з червоним маркуванням.

Характеристики та переваги гіпсокартону

Які розміри гіпсокартону бувають? G-k плити для стін та стелі випускаються різних параметрів: довжина – від 1,5 до 3 м; ширина – від 0,625 до 1,2 м; товщина може бути 65-125 мм.

Серед переваг використання цього матеріалу можна виділити наступні:

Завдяки застосуванню гіпсокартонних плит, у просторі під облицюванням какркасу можна додатково прокласти теплоізоляційний матеріал (мінеральну вату або пінополістирол).

Класифікація гіпсокартону по типу кромки

Листи ГК можуть мати різні типи кромок, форма яких дозволяє адаптувати їх залежно від способу обробки поверхні.

У більшості випадків використовують гіпсокартон з витонченими (ВК) та напівкругло-витонченими (ПЛВК) кромками. Скошені кути таких листів дозволяють зробити стикувальні шви акуратнішими.

Поради щодо вибору та монтажу гіпсокартону

Широкий асортимент G-k листів дозволяє вибрати рішення, які відповідають вашим очікуванням та підходять для приміщень, де вони встановлюються. Залежно від місця використання гіпсокартонних плит їх тип має бути різним.

Якщо базова основа досить рівна, можна приклеювати плити прямо до неї. Поверхню попередньо потрібно очистити від пилу, забруднень та жирних плям. Монтаж гіпсокартону рекомендується проводити при температурі навколишнього середовища не нижче +10 градусів за Цельсієм. Важливо під час виконання робіт уникати різких коливань температури.

Встановлення гіпсокартонних листів на каркасну конструкцію потребує металевих профілів чи дерев'яного брусу. На них потім монтуватимуться обрізані до потрібних розмірів листи.

Залиште свій коментар про які бувають види гіпсокартону?

Залишити коментар

Як різати гіпсокартон: рекомендації від професіоналів

Каталог Контакти Telegram Viber
Вгору