БЕЗКОШТОВНА доставка по місту при замовленні від 10 000 грн!
 • (093) 170-14-17
 • (093) 170-86-45
 • (050) 446-55-15
 • (098) 864-80-44
 • (095) 050-10-92
 • (067) 533-43-99
 • (067) 88-790-88
 • (099) 49-175-29
 • Відділ по роботі з юридичними особами:
 • (067) 533-27-88
 • (050) 447-86-05
 • Відділ логістики:
 • (095) 389-46-45
 • (067) 621-92-38
 • Постачальникам і партнерам:
 • (067) 634-64-60
 • (050) 564-50-50
 • Бухгалтерія:
 • (095) 389-25-45
 • HR-відділ:
 • (050) 424-10-92

8.00 - 21.00
(без вихідних)
Київ
Замовити розрахунок
Київ
Каталог товарів
Київ
0 Товарів:
0 грн.
Корзина
0 compare Порівняння
0 wishlist Обране

Як обрати профіль для гіпсокартону?

Гіпсокартон – один з найпопулярніших і затребуваних будівельних матеріалів. Він дозволяє зводити міжкімнатні перегородки, створювати підвісні стелі, а також вирівнювати та облицьовувати стіни, готуючи їх до подальших оздоблювальних робіт. Для встановлення гіпсокартонних листів використовуються металеві профільовані рейки.

Які різновиди профілів бувають? З яких основних матеріалів їх виготовляють? Який вибрати профіль для гіпсокартону, щоб забезпечити міцність, стійкість та довговічність усієї конструкції?

Як правильно вибирати профіль для гіпсокартону

На будівельному ринку представлено багато видів профілів. Вони відрізняються способом монтажу та областю застосування. Кожен має різне призначення, а також властивості. Вибір рейок залежить від типу гіпсокартонної системи, яку ви плануєте створювати.

Види і розміри профілів для гіпсокартону

Профілі виготовляються із металевого листа товщиною від 0,4 мм до 2 мм (посилені). Розмір профілю під гіпсокартон доступний у кількох варіантах: довжина від 2 до 4 м, ширина 18-125 мм.

     1.1. Направляючі профілі UW

Кріпляться горизонтально до стелі та підлоги. Вони запобігають переміщенню стояків, на які монтуються g-k листи. Існують також спеціальні акустичні рейки, що забезпечують найкращу звукоізоляцію.

     1.2. Профілі стійкові CW

Встановлюються вертикально. Вони утворюють каркас для обшивки гіпсокартонними плитами. Такі стойки особливо потрібні, коли перегородка будується «з нуля», тобто без будь-якої іншої основи.

Ще одним видом профілів для гіпсокартону є профілі UA. Вони чимось схожі на стійкові CW. Виготовляються з товстішого листового металу, тому набагато міцніше. Їхнє завдання – надати жорсткості та зміцнити конструкцію. Використовуються в уразливих місцях (відкосах дверей, по краях перегородок). Ці типи профілів оснащені спеціальними отворами. Це дозволяє прокладати всередині каркасу електричні дроти та кабелі.

     1.3. Стельові профілі

До них відносяться поздовжні UD рейки, які закріплюються під стелею на стінах по всьому периметру. Вони задають напрямок іншим профілям і полегшують монтаж підвісної стелі біля поверхні стіни. 

Поперечні CD профілі створюють осередки решітки, у які вставляються гіпсокартонні листи. Їх доводиться різати, відповідно до поточних потреб.

Особливості алюмінієвого та оцинкованого профілю

Оцинковані сталеві профілі виготовляються методом холодної прокатки. Цинкове покриття забезпечує ефективний шар захисту від дії корозії та надає виробам високої міцності.

Алюмінієві профілі такі ж міцні, але при цьому набагато легше за сталеві, тому не обтяжують конструкцію. Вони стійкі до несприятливих зовнішніх факторів, механічних пошкоджень та вигинів. А використання спеціального антикорозійного покриття робить їх властивості ще кращими. Плюсом алюмінієвих профілів є також простота обробки і різання. З їх допомогою можна створювати каркаси різноманітної форми та складності.

     2.1. Який профіль вибрати для перегородки з гіпсокартону

При будівництві перегородок використовують CW стойки. Вони мають достатню жорсткість для підтримки гіпсокартонних плит, забезпечуючи міцність конструкції. Якщо перегородка великої висоти і ширини, то рекомендується додатково використовувати UW профіль. Він має високі бічні стінки та краще утримує громіздкі конструкції.

     2.2. Який профіль вибрати для стіни з гіпсокартону

Для стіни з ГК листів також використовують профільовані стійкові рейки CW. Але, якщо стіна, яка зводиться, матиме складну форму, то для створення каркаса можуть знадобитися напрямні профілі (УВ).

Як порахувати кількість профілів

При розрахунку необхідної кількості профілів слід знати параметри гіпсокартонної системи та крок встановлення профілів. Зазвичай профілі встановлюють з кроком 60 см. Однак він може бути більшим або меншим залежно від навантаження на каркасну конструкцію.

     3.1. Для однорівневої стелі

Кількість напрямних UD профілів: периметр стельового перекриття (в метрах) ділять на вибрану довжину профілю. Отримане число буде необхідною кількістю рейок.

Кількість поперечних профілів CD:

Отримані результати розрахунку поперечних профілів слід підсумувати.

     3.2. Обрешітка для вирівнювання стін:

Кількість поздовжніх UW профілів: довжину стіни (в метрах) потрібно розділити на довжину профілю, а потім помножити на 2 (напрямні рейки монтуються на стелю та підлогу).

Кількість поперечних профілів CW: довжина стіни (в метрах) ділиться на 0,6 (крок профілю).

     3.3. Міжкімнатна перегородка

Кількість напрямних профілів UW: довжину майбутньої перегородки (м) ділять на довжину профілю і множать на 2 (оскільки поздовжні рейки закріплюються на стелі та підлозі).

Кількість стійкових CW профілів: довжина перегородки (м) ділиться на 0,6 (крок несучої профільованої рейки).

Для розрахунку ви можете також скористатися спеціальними програмами, доступними в інтернеті. Або звернутися за допомогою до фахівця.

Поради від експертів щодо вибору профілю

1. Враховуйте призначення профілів. Для горизонтальних перемичок використовуйте напрямні рейки, а для вертикальних – профілі стійкові.

2. Перед покупкою профілів обов'язково виміряйте параметри майбутньої гіпсокартонної конструкції. Це допоможе вам вибрати відповідний розмір (довжину) виробів.

3. Визначитеся з вибором матеріалу профільованих рейок: алюмінієві або сталеві оцинковані.

4. Не заощаджуйте на профілях. Якісні будівельні матеріали – гарантія міцності, надійності та довговічності гіпсокартонної системи.

5. Не забувайте також про додаткові елементи кріплення. Для монтажу каркасної конструкції вам знадобляться: прямі або пружинні підвіси, з'єднувачі, дюбелі та самонарізаючі шурупи по металу «блоха».

 

Залиште свій коментар про як обрати профіль для гіпсокартону?

Залишити коментар
Каталог Контакти Telegram Viber
Вгору