БЕЗКОШТОВНА доставка по місту при замовленні від 10 000 грн!
 • (093) 170-14-17
 • (093) 170-86-45
 • (050) 446-55-15
 • (098) 864-80-44
 • (095) 050-10-92
 • (067) 533-43-99
 • (067) 88-790-88
 • (099) 49-175-29
 • Відділ по роботі з юридичними особами:
 • (067) 533-27-88
 • (050) 447-86-05
 • Відділ логістики:
 • (067) 621-92-38
 • (095) 389-46-45
 • Постачальникам і партнерам:
 • (050) 564-50-50
 • (067) 634-64-60
 • Бухгалтерія:
 • (095) 389-25-45
 • HR-відділ:
 • (050) 424-10-92

8.00 - 21.00
(без вихідних)
Київ
Замовити розрахунок
Київ
Каталог товарів
Київ
0 Товарів:
0 грн.
Корзина
0 compare Порівняння
0 wishlist Обране

Як приготувати цементно-піщану суміш?

В будівництві та ремонті важливим став вибір матеріалів, від яких залежить якість, термін служби та зручність роботи. Однією з таких є цементно піщана суміш. 

Вона активно використовується в багатьох галузях будмайданчика. Універсальна основа виступає базовою сировиною для виготовлення кладки цегли, штукатурки поверхонь, вирівнювання підлог та заливання фундаменту.

А щоб розібратися як правильно готувати та взаємодіяти з сумішшю, пропонуємо ознайомитися з інформацією нижче.

Переваги цементно-піщаної суміші

Головним плюсом такої сировини безперечно стає мінімальна витрата часу, необхідна на приготування та нанесення розчину. Достатньо дотримуватися вказівок від виробника, змішати куплений товар з водою до необхідного стану й сміливо почати нанесення на основу.

До інших не менш важливих переваг готових сполук також відносяться: 

 1. зручність у використанні;

 2. простота у транспортуванні;

 3. значна економія часу проведення робіт;

 4. велика кількість типів для різноманітних задач будівництва;

 5. додаткові властивості, отримані від спеціальних компонентів;

 6. контрольована якість за якою ретельно слідкують виробники при випуску.

Та іноді перед майстрами постає задача приготувати розчин самостійно. І це не проблема, якщо знати про деякі нюанси. 

З чого робиться цементно-піщана суміш?

Цемент, як правило, не застосовується для ремонтно-будівельних робіт у чистому вигляді. Зазвичай він розбавляється піском та іншими інгредієнтами. У ролі добавок виступають поліпшуючі технічні характеристики – пластифікатори, антисептики, гідрофобізатори тощо. Саме звідси й пішла назва – ЦПС

Цементний порошок просто розведений рідиною – відрізняється сильною усадкою. Застосування піску запобігає розтріскуванню продукту як при висиханні, так і при твердінні.

Міцність майбутнього складу визначається маркою. Вона, в свою чергу, вказує на необхідні пропорції компонентів. Отримані характеристики залежать від якості взятих інгредієнтів й дотримання правил. Тож основними складовими будуть:

Сюди також можна додати: ПВА (підвищить адгезію матеріалу з основою), графіт (як барвник), рідке мило чи порошок (несуть функції пластифікаторів).

Тож, для штукатурки стін знадобляться пісок та цемент М500 у пропорції 1:4. Для цегляної кладки – співвідношення 1:3 з маркою цементу (М200). Стяжку підлоги краще робити цементом (М300) з застосуванням одночасно двох видів заповнювача (річного та митого) – в балансі 1:2.  

Що потрібно для приготування ЦПС?

Як завжди будь-яка робота починається з підготовки. Для початку вибираємо матеріал – цемент необхідної міцності, пісок, воду. Далі запасаємося наступним набором інструментів та пристосувань:

Приготування цементно-піщаної суміші

Для виконання невеликих обсягів робіт змішування окремих складових може здійснюватися вручну. Спочатку всі сухі елементи об'єднуються в металічній ємкості чи на листі. Надалі вони ретельно перемішуються до однорідного складу сірого кольору.

З суміші формують усічений конус, а в утворене заглиблення – поступово додають воду. Склад перемішують міксером до утворення суцільної маси без грудочок. Отримана готова цементна суміш нагадує стан густої сметани.

Для проведення більш масштабних обробок – ефективніше буде використання невеликих бетонозмішувачів. В цьому випадку порядок дій буде таким: в місткість бетонозмішувача заливають приблизно половину необхідного об'єму рідини, додають домішки. Потім засипають цемент й приблизно половину піску, знову обертають змішувач. Наприкінці, вносять залишки дрібного заповнювача і доводять розчин водою до потрібної густини.    

Тепер ЦПС можна наносити на поверхню. Для цього скористуйтеся лопатою, щоб рівномірно розподілити її по ділянці. Для отримання ідеально рівної поверхні можна використовувати рейки та рівень.

Техніки виготовлення суміші від фахівців

Досвідчені майстри рекомендують звертати увагу на такі моменти:

Також, їх практичний досвід вказує на кілька факторів, які потрібно враховувати: це призначення суміші, марку цементу та дату виготовлення цементної основи. Остання особливо важлива, оскільки при тривалому зберіганні – втрачає свої властивості. Тож якщо вам дістався продукт з певним періодом зберігання – краще збільшити його частку в замісі. 

Користуються фахівці двома варіантами виготовлення:

 1. Змішуванням сипучих компонентів с поступовим додаванням води.

 2. І навпаки, послідовно додаючи складові елементи у воду з подальшим розмішуванням.

Та найголовніше – це орієнтованість на консистенцію, яка приходить з досвідом. Адже, часто кількість додавання рідини залежить саме від матеріалів та навколишніх умов. І вона може дуже відрізнятися. Тому важливо проявити максимальну увагу і вводити воду не поспішаючи. Тільки так ви зможете досягнути ідеального складу. 

Підсумок

Тепер, маючи при собі повне керівництво та набір порад – можна сміливо перейти до замовлення необхідних частин й саморобного виконання роботи. Не забувайте також про попереднє вирівнювання та очищення поверхні – для правильності ведення всього процесу.

Залиште свій коментар про як приготувати цементно-піщану суміш?

Залишити коментар
Каталог Контакти Telegram Viber
Вгору