БЕЗКОШТОВНА доставка по місту при замовленні від 10 000 грн!
 • (093) 170-14-17
 • (093) 170-86-45
 • (050) 446-55-15
 • (098) 864-80-44
 • (095) 050-10-92
 • (067) 533-43-99
 • (067) 88-790-88
 • (099) 49-175-29
 • Відділ по роботі з юридичними особами:
 • (067) 533-27-88
 • (050) 447-86-05
 • Відділ логістики:
 • (095) 389-46-45
 • (067) 621-92-38
 • Постачальникам і партнерам:
 • (050) 564-50-50
 • (067) 634-64-60
 • Бухгалтерія:
 • (095) 389-25-45
 • HR-відділ:
 • (050) 424-10-92

8.00 - 21.00
(без вихідних)
Київ
Замовити розрахунок
Київ
Каталог товарів
Київ
0 Товарів:
0 грн.
Корзина
0 compare Порівняння
0 wishlist Обране

Що означає марка цегли?

Цегла є одними з найпопулярніших будівельних матеріалів. Їх виготовляють із різної мінеральної сировини: цементу, вапна, глини та піску. Вони дуже міцні та стійкі до будь-яких погодних умов (завдяки численним процесам сушіння, паровій обробці або випалюванню). Вироби бувають повнотілими та порожнистими.

Марка цегли дозволяє визначити його міцність до навантажень та морозостійкість (здатність витримувати конкретну кількість циклів «заморожування-відтавання»).

Основні види цегли

Існують різні види цегли, які відрізняються способом виробництва та сферою застосування.

Виготовляються з глини, з додаванням кварцового піску та води. Всі інгредієнти змішують і формують із них цеглу. Після сушіння вони обпікаються за температури 900°C. Вироби можуть бути червоного, оранжевого або бордового кольору залежно від родовища глини.

Отримують виробляється з суміші негашеного вапна, меленого кварцового піску та води. Формуються під високим тиском та температурою. Така цегла здатна підтримувати оптимальну вологість усередині приміщень, створюючи камфорний мікроклімат. Вони бувають білого, сірого та графітового кольорів.

Виготовляються із спеціального виду глини. У процесі виготовлення вона випалюється до повного запікання за температури 1200 °C. Це надає цегли різні відтінки - від світло-жовтого до темно-коричневого. Клінкерну цеглу по міцності та довговічності можна порівняти з натуральним каменем. Матеріал має трохи шорстку фактуру і може застосовуватися для оздоблювальних робіт або облицювання будівель.

Стандартизація цегли

Стандартизація марок цегли здійснюється з метою забезпечення якості та безпеки будматеріалів, а також надійності будівельних конструкцій, що зводяться. Це визначає основні вимоги до характеристик та властивостей цегли, таких як: 

В Україні стандарти на «Цеглу та камінь керамічні» встановлюються згідно з ГОСТами, ДСТУ та іншими нормативними документами.

Що означає марка цеглини

Одним з основних параметрів керамічної цегли (рядової та облицювальної) є міцність. Під цим мається на увазі їх здатність витримувати певне навантаження та внутрішню напругу, без деформацій та руйнувань. Показник міцності виробів маркують літерою "М", а також числом.

Що означає марка цегли? Марка вказує на максимально допустимі навантаження (у кілограмах), які зможе витримати цеглу на 1 квадратний сантиметр.

Особливості та види марок цегли

Вибір марки цегли залежить від призначення споруди, що зводиться, і умов її подальшої експлуатації.

М-75

Відрізняється найменшою міцністю, проте коштує дешевше за інші. Це дозволяє значно зменшити витрати на будівельні роботи. Керамічна цегла марка 75 буває в основному рядового типу. З нього будують перегородки, а також стіни приватних будинків, гаражів. Він не підходить для будівництва димарів, але може бути використаний під час створення кожуха домашнього каміна.

М-100

Один із найбільш затребуваних бюджетних варіантів. Цегла М100 міцніша, ніж М-75, тому застосовується для кладки несучих стін. Універсальність цього матеріалу дозволяє використовувати його для будівництва малоповерхових будівель та споруд, що не перевищують три поверхи, складських та господарських будівель.

М-125

Лицьова пустотіла цегла марка 125 має гарний запас міцності. Він підходить для виготовлення огорож, обшивки зовнішніх фасадів будинків різної поверховості. А з рядової повнотілої цегли будують будівлі (до 3-х поверхів), колони, стовпи, арки, склепіння та інші конструкції з підвищеним навантаженням.

М-150

Цегла марка 150 застосовується для кладки несучих стін, цоколів, фундаментів та інших конструкцій, де необхідна підвищена міцність, стійкість до дії вологи та морозу. Пустотілий варіант можна застосовувати для облицювання будівель, а також створення декоративних елементів та інших архітектурних рішень.

М-175

Керамічна рядова цегла даної марки призначена для зведення цокольних і підвальних поверхів, несучих стін, фундаментів. Він може використовуватися для будівництва об'єктів, які вимагають високої міцності та довговічності матеріалу.

М-200

Цегла М200 застосовується для кладки несучих стін у багатоповерхових будинках, промислових та складських приміщеннях. З нього встановлюють фундаменти, будують цокольні поверхи та підвали. Він також підходить для створення пішохідних доріжок та інших елементів ландшафтного дизайну. Пустотілою цеглою можна облицьовувати фасади будівель.

М-250

Ця повнотіла цегла має аналогічне застосування виробів м200. Призначений для будівництва несучих конструкцій житлових будівель та промислових споруд, елементів інженерних систем, зведення цоколів, підвалів, вентиляційних каналів. У вогнетривкому варіанті він використовується для кладки камінів та печей. Витримує великі навантаження і має високу водостійкість.

М-300

Рядова червона цегла цієї марки застосовується в місцях з дуже великими навантаженнями. Наприклад, для закладання фундаментів висотних будинків, спорудження підвалів, стіни яких потребують додаткового укріплення.

М-350

Використовується для створення плит перекриттів, сходів, балок та колон. Він також підходить для будівництва багатоповерхових будівель, промислових об'єктів та інших споруд, які потребують високої міцності.Він має низьке водопоглинання і хорошу морозостійкість (може легко переносити сильні заморозки).

ВИСНОВОК

Правильний вибір марки цегли залежить від кількох факторів: призначення споруди та її характеристик; кліматичних умов, у яких вона експлуатуватиметься; естетичних вимог (зовнішній вигляд будівлі чи споруди).

Дуже важливо вибирати вироби перевірених виробників, які гарантують стандарти якості та безпеки своєї продукції. Це дозволить уникнути неприємних сюрпризів у процесі будівництва.

Залиште свій коментар про що означає марка цегли?

Залишити коментар
Каталог Контакти Telegram Viber
Вгору